jaki wózek wybrać

  • Autor
    Odp.
  • Madzik1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Pytanie do osób mających dzieci: jaki wózek polecacie, a jaki odradzacie? Ja upatrzyłam sobie taki wózek bugaboo
    [usunięto_link]
    Słyszałam, że artykuły dla dzieci bugaboo są bardzo dobre i solidne, dlatego zastanawiam się nad tym konkretnym bugaboo. Jakie wy macie wózki i gdzie kupujecie wasze artykuły dla dzieci?

    muszka_bzzz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 611
    • Zasłużony

    Wiesz ja jeszcze nie dzieciata ale nasluchalam sie tyle ze hohoh. I powiem Ci ze ma znaczenie, gdzie mieszkasz i gdzie bedziesz jezdzic tym wozkiem. Ja np wiem ze na ulicach na moim osiedlu i w moim miescie by sie nie sprawdzil bo ma male platikowe kola, ktore bardzo szybko sie lamia. Lepsze sa duze terenowe z metalowymi szprychami.

    Madzik1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Dzięki za radę 🙂

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    Wiesz ja jeszcze nie dzieciata ale nasluchalam sie tyle ze hohoh. I powiem Ci ze ma znaczenie, gdzie mieszkasz i gdzie bedziesz jezdzic tym wozkiem. Ja np wiem ze na ulicach na moim osiedlu i w moim miescie by sie nie sprawdzil bo ma male platikowe kola, ktore bardzo szybko sie lamia. Lepsze sa duze terenowe z metalowymi szprychami.

    tak tylko jeżli mieszka w bloku bez windy i np. wysoko to będzie miała problem ze znoszeniem go.. bo te włażnie są bardzooo ciężkie..

    muszka_bzzz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 611
    • Zasłużony

    No to fakt, trochę ważą. Faktycznie do bloku bez windy sie nie nadaja.

    Madzik1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Wychodzi na to, że wybór wózka nie jest łatwą sprawą, a wózki to niezbędne artykuły dla dzieci i każdy musi je w końcu kupić. Przeglądałam internet i szukałam różnych porad, trafiłam na takie rady jakie daje pewien sklep dla dzieci [usunięto_link]. Te artykuły dla dzieci są na tyle kosztowne, że warto dobrze zastanowić się nad ich wyborem. Wkleję fragment tego artykułu, który znalazłam:

    WYBIERAMY WÓZEK – na co zwracamy uwagę
    – atesty – ważne, aby wózek posiadał certyfikat bezpieczeństwa. Inne, takie jak opinia Instytutu Matki i Dziecka, żwiadczą o jakożci wyrobu i tym, że spełnia okreżlone wymagania z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka. Informacje o spełnieniu wymagań innych krajów żwiadczą na plus.
    – wyposażenie dodatkowe zawarte w cenie wózka uatrakcyjnia zakup i przyczynia się do mniejszych późniejszych kosztów. Poręczne i trwałe elementy dodatkowe wózka zwiększają jego funkcjonalnożć.
    – ważny jest okres gwarancji. Najczężciej spotykany rok po zakupie, w którym koszty naprawy pokrywa producent. Najlepiej jest jednak, wybrać wózek na tyle solidny i nie usterkowy, że nie będzie wymagał napraw. Wiedzą coż o tym ci, którzy mieli problemy ze znalezieniem wózka zastępczego na czas naprawy.
    – wielkożć gondoli – była o niej mowa wczeżniej
    – waga wózka jest niezmiernie ważna, zwłaszcza jeżeli jedna osoba będzie miała do pokonania schody przy wnoszeniu i znoszeniu

    muszka_bzzz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 611
    • Zasłużony

    Pamiętam, kiedyż oglądałam żwietny program na TVN Style włażnie o tym jaki wybrać wózek. Doradzał koleż, który jest fizjoterapeutą. Załuję, że nie robiłam notatek hehe. Naprawdę mowil z sensem. Zresztaą zazwyczaj jak on coż doradza ( jest seria programów „mamo już jestem” czy jakos tak) to się chętnie ogląda. Często łamie stereotypy. Może jak masz ten kanał to oglądnij czasem, dają także powtórki starszych programów.

    Madzik1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    niestety nie mam TVN Style 🙁

    lalacruz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    Ja mam KETOX. Najtańszy jaki tylko był w sklepie i wygodny.

    Madzik1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Nie masz z nim żadnych problemów?

    lalacruz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Nie masz z nim żadnych problemów?

    Po pierwsze zawsze trzeba sprawdzić kółka itd. Jak do tej pory, to nic się nie wydarzyło. Kumpela kupiła prawie za 2000 tys . i żałuje. Włażnie kółka odpadają non stop. Ma z reklamacją problemy, a dziecko na spacery trzeba wyprowadzać jak najczężciej się da.

    I jeszcze ważna uwaga. Nieważne za ile.
    Długożć i szerokożć też dużo robi. Moja mała ma już 79 cm (7i pół miesiąca). Na szczężcie nie wyrożnie.
    Nie kupuj przez internet. Wszelkie koszty związane z wysyłką reklamacyjną ponosisz ty. A i poczekasz długo.
    Kolor taki, by muszki się nie czepiały i żebyż nie musiała prać za często.
    Pozdrawiam

    Madzik1
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    A akcesoria do wózka kupujesz osobno? Przeglądam teraz takie artykuły dla niemowląt jak żpiwory do wózka. Czy takie artykuły dla dzieci są zazwyczaj w zestawie z wózkiem? Na oku mam taki żpiwór:
    [usunięto_link]

    magdulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 151
    • Zapaleniec

    ja mam wózek graco quarto de lux to jest cąły komplet wózek z wyciąganą gondolką i fotelikiem smaochodowym jestem zadowolona
    po pierwsze ma skrętne koła co dla mnie było priorytetem po drugie buda jest przekładana tzn. ze jak dizecko jeździ w gondoli to jest przodem do ciebie potem w spacerówce jedzie przodem do kierunku jazdy moja Anula nie cierpi oglądać mnie tylko wszytko naokoło.
    W skład zestawu wchodzi wózek(spacerówka) + gondola + torba + ochraniacz na nóżki
    co do kółek ja mam plastikowe i nic się z nimi nie dzieje to nie te czasy. Ja mieszkam na wsi(chodników raczej brak jest stara kostka brukowa) z wózkiem chodzę na spacery codziennie do tego często chodzimy do lasu. a wózek na dużych pompowanych kołach to minimum 16-20kg sam wózek doliczyć dziecko i inne akcesoria czasami zakupy jesteż w stanie nosić takie ciężary??? bo to ok. 30-35 kg może się złożyć jeżli mieszkasz na parterze lub w domku to ok nie musisz dźwigać tego kolosa jeżli mieszkasz wyżej niż pierwsze piętro spacery będą koszmarem…

    Aniaa27
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Polecam wózki firmy Bugaboo LINKI NA PW na tej stronce mają szeroki wybór. Ja wybrałam ten z serii Volo jest bardzo lekki, łatwo się go składa i rozkłada i żwietnie się prowadzi. A patrząc na Kubusia jemu też jest wygodnie. Polecam.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Ja pitole, po jaką c*****ę takie dziwaczne wózki kupujecie? Tylko po to żeby czuć się lepiej na spacerze z dzieckiem?
    Dla mnie to głupota wydać fuul kasy na wózek, który używa się rok czasu. A uwierzcie mi przez ten rok czeka was bardzo dużo innych wydatków!. Np zamiast inwestować w drogi wózek lepiej zaszczepcie dziecko na wszystkie paskudztwa które je mogą w tych bakteryjnych czasach zabrać do nieba – wtedy piękny, modny wózek na nic się nie przyda!

    Poważnie, dziewczyny nie inwestujcie tyle kasy w drogie wózki, przede wszystkim zadbajcie o to żeby wózek miał duże koła, żeby rączka była wygodna do prowadzenia, żeby budka była sztywna po rozłożeniu, tak aby wiatr jej nie składał.
    Żeby dało się dobrze przyczepić pokrowce od deszczu, zimowy i jakie tam jeszcze są, tak aby nie było szpar, przez które będzie wiało.
    Taki wózek jest dobry, który można złożyć, podnież, wjechać wszędzie, zaprać!

    Wózek nie uszczężliwi waszego dziecka!

    Dobrym wózkiem jest wózek z koszem na zakupy 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jaki wózek wybrać"

Przewiń na górę