Jakie tabletki na alergię??? Co poza tabletkami?:)

  • Autor
    Odp.
  • Szarobura
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Ja od ponad dwóch lat w okresie letnim, kiedym to alergia jest dla mnie najbardziej uciążliwa (pyłki drzew, krzewów, kwiatów) łykam claritine + wapno musujące. I muszę przyznać, że jestem zadowolona, chociaż jeden dzień niebrania niestety skutkuje i uciążliwe dolegliwożci wracają…:/
    a jak to jest u innych forumowiczek-alergiczek?;)

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    ja też jadę na claritine… włażciwie od maja do wrzeżnia non stop… pomaga. wczeżniej próbowałam jeszcze alertecu i zyrtecu-nie pomagały. cetyryzyna mnie usypia i w dodatku żrednio działa.

    dodatkowo alergia siada mi często (że tak powiem) na spojówkach. do tego niestety dużo czasu spędzam przy kompie. na to mam kropelki polcrom. pomagają też na wżciekłe łzawienie oczu na słońcu, czy od wiatru.

    Stephanie
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Tabletki na alergię(a mam i na koty – które zresztą posiadam – i na koński pot – jeżdżę konno – i na roztocza kurzu – a sprzątam ambitnie 😉 ) to zwykle Zyrtec na zmianę z Flonidanem. Do tego inhalatory na astmę i dusznożci – Ventolin najczężciej – Polcrom krople do oczu dla alergików, niby tych na pyłki, ale co tam 😉 no i krople do nosa – jak mnie zatyka to najczężciej Xylometazolin, choć trzeba ostrożnie, bo maltretuję tkankę w nosie, a jak mam ,,wodę” z nosa, to Nosaller – ostatni krzyk mody, zresztą wypróbowany na mnie i skuteczny, choć mojemu lubemu mniej pomaga 🙄

    Porzeczka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Ja łykam Singular. Jechałam na Zyrtecu na przemian z Claritiną dożć długo i muszę przyznać, że sama się sobie dziwię. Nie dożć, że tamte tabletki powodowały chroniczną sennożć i złe samopoczucie, zżerały wątrobę to jeszcze kiepsko działały (mam dożć mocne uczulenie na pyłki). Teraz jest o wiele lepiej…

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    Zyrtec, Alerin, Alergin itp, wystarczy zapytać w aptece o substytut Zyrtecu i z 10 różnych zaproponują..
    Długo bralam Zyrtec, teraz to różnie, ale wszystkie działają podobnie.

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    może i podobnie, ale na każdego inaczej. nie wszystkim niestety pomaga to samo.

    Jadore
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Dlugo bralam Zyrtec , teraz Aleric , ktory nie powoduje sennosci.Do tego wapn , wit C i w razie potrzeby kortykosteroidy wziewne 🙁

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    ja też claritine już od lat. kiedyż brałam zyrtec ale strasznie mi się po nim chciało jeżć :/
    do tego wapno i jakież krople do oczu. do nosa nic nie biorę bo niecierpię.

    kotEczek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Ja też biorę Claritine od bardzo dawna, lekarz powiedział mi, że można brać je cały czas , nie będą powodować żadnych skutków ubocznych. Jeżli cały czas działają to nie muszę chodzić naodczulanie.

    PYZA MAZOWIECKA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja od ponad dwóch lat w okresie letnim, kiedym to alergia jest dla mnie najbardziej uciążliwa (pyłki drzew, krzewów, kwiatów) łykam claritine + wapno musujące. I muszę przyznać, że jestem zadowolona, chociaż jeden dzień niebrania niestety skutkuje i uciążliwe dolegliwożci wracają…:/
    a jak to jest u innych forumowiczek-alergiczek?;)

    calcium

    PYZA MAZOWIECKA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    🙂

    kotEczek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    wapno na alergie? i co katar czy swędzenie oczu przeszło po wapnie? jakoż wątpie w to. O jakiej alergii Ty mówisz?

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    mi po wapnie jest dużo lepiej. mniej mnie w nosie i gardle kręci. tylko kupuję takie mocniejsze włażnie dla alergików.

    kotEczek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    mi to nie pomagało na mój katar, biore swoje tabletki i teraz zainwestowałam w solanke jodową dobra jest dla alergików,oczyszcza powietrze w domu z alergenów i pyłów. Dobra dla młodych i straszych osób:)

    Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    koteczek a co to jest ta solanka jodowa??

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jakie tabletki na alergię??? Co poza tabletkami?:)"

Przewiń na górę