Biegunka, jak sobie z nią poradzić??

  • Autor
    Odp.
  • Pauleczkaa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Hej, troszkę mi głupio o tym pisać, ale co mi tam. W końcu to chyba normalna rzecz. Tylko pozostaje kwestia jak sobie z tym wszystkim poradzić. Zdarza mi się że mam problemy z biegunką (dożć nie miłe historie) jak wy sobie radzicie w takich chwilach?? Znacie jakiż dobry żrodek przeciwbiegunkowy??

    VanillaSky
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 331
    • Pasjonat

    Biegunka – rzecz ludzka, każdemu się zdarza. Ja stosuję Carbo medicinalis czyli węgiel leczniczy. Na ulotce jest zalecane 3-4 tabletki jednorazowo, mi wystarczają 1-2 raz lub dwa razy dziennie.
    Profilaktycznie, przed wyjazdami wakacyjnymi (zmiana wody, jedzenia, itd) dobrze jest łykać szczepy bakterii kwasu mlekowe, czyli to co zwykle zażywa się podczas kuracji antybiotykowej.

    VanillaSky
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 331
    • Pasjonat

    Dla mnie ostra biegunka to taka gdy biegnę do wc, a po pół godziny drugi raz, po czym łykam ten nieszczęsny carbo medicinalis i mam spokój. Zazwyczaj na skutek zjedzenia czegoż – jak sie okazuje nieżwieżego. 10-dniowej sobie nie wyobrażam.

    Jeżeli często masz biegunkę – nie jest to stan normalny – jak pisze Onione. Myżlę, że kilka prostych badań powinno wyjażnić przyczynę. Idź do konowała 🙂 🙂 🙂

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Profilaktycznie, przed wyjazdami wakacyjnymi (zmiana wody, jedzenia, itd) dobrze jest łykać szczepy bakterii kwasu mlekowe, czyli to co zwykle zażywa się podczas kuracji antybiotykowej.

    Albo przed posiłkami pięćdziesiątke wódki 😉 Serio to jest pomocne. A wodą z kranu to nawet zębów nie myć!

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    Zgodzę się co do węgla. NIe ma dla mnie nic lepszego, wystarczają mi 2 tabletki raz wzięte i mam spokój do razu kolejnego 😉

    Malwinar
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    @Józia wrote:

    Albo przed posiłkami pięćdziesiątke wódki 😉 Serio to jest pomocne. A wodą z kranu to nawet zębów nie myć!

    Wódka jak najbardziej, ale z piepszem. Mocna, niesmaczna, ale efekt gwarantowany. Tylko w alkoholizm nie wpadnij;)

    Zelka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 257
    • Zapaleniec

    biegunkę powodują przeważnie bakterie lub wirusy albo tez np. stres. albo niektore owoce.biegunka to obrona organizmu. należy pamiętać że nawadnianie organizmu jest wtedy ważne.tylko najlepiej niech to bedzie woda soki owocowa czy też np.coca cola może pogorszyć. leki to np. laremid bardzo dobry lek kosztuje cos koło 4zł. albo smecta, stoperan też dobre leki.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    wódka zapobiegawczo bardzo dobra jest. w egipcie ochroniła mnie przed bieguną 😉 i zęby płukałam nawet wodą z butelki

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    polecam stoperan bardzo dobry hehe

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    no i bezpieczny przy tabsach anty 😉

    choockolaka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    Ogólnie chodzenie do toalety 5 razy dziennie jest rzeczą normalną, jeżli jednak wszystko ma odpowiedni stan.

    Jeżeli są to stolce luźne po których odczuwasz dyskomfort jest to już biegunka. Sposobów na nią jest wiele i każdy organizm na takie leki antybiegunkowe działa inaczej.

    Dwa najbardziej sprawdzone to
    Smecta w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie – automatycznie skleja w jelitach luźne resztki i oddajesz wszystko raz a porządnie w normalnej formie 🙂

    – Stoperan w tabletkach, który pomaga przy dłuższych problemach.

    Jeżeli masz częste problemy z biegunką na pewno tracisz wiele płynów, dlatego nie zapomnij również o odbudowaniu gospodarki wodnej organizmu pijąc wodę z elektrolitami 😉

    Pozdrawiam

    choockolaka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    Aha, są jeszcze dwa bardziej „domowe” sposoby:

    – picie Coca Coli pomaga w zwalczeniu biegunki! NAPRAWDĘ!

    – drugim przyjemnym sposobem jest również zjedzenie tabliczki czekolady, a to myżlę spodoba Ci się najbardziej 🙂

    Khushi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Aha, są jeszcze dwa bardziej „domowe” sposoby:

    – picie Coca Coli pomaga w zwalczeniu biegunki! NAPRAWDĘ!

    Ale odgazowanej!

    locky
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    zaleca sie picie coca-coli i jedzenie paluszków – nie wiem nie próbowalam ale brzmi nieźle 🙂

    choockolaka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    z coca coląsprawdzone, ale co do paluszków to nie słyszalam

    I z tego co ja zauwazylam to po paluszkach to ja wlasnie biegam do toalety xD

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Biegunka, jak sobie z nią poradzić??"

Przewiń na górę